Bramki do dezynfekcji w walce z koronawirusem

Pandemia koronawirusa sprawiła, że nasze dotychczasowe życie uległo wielu poważnym zmianom. Przede wszystkim dużo więcej uwagi poświęcamy tematowi higieny osobistej. Niemal w każdym sklepie czy lokalu użytkowym możemy znaleźć pojemniki z płynem do dezynfekcji. Czy jednak w walce z koronawirusem wystarczy sama dezynfekcja rąk? Naszym zdaniem to zdecydowanie zbyt powierzchowne podejście do tematu koronawirusa. Dlatego opracowaliśmy innowacyjne rozwiązanie, jakim jest bramka do dezynfekcji. 

Bramka do dezynfekcji – co to takiego?

Bramka do dezynfekcji przypomina bramkę kontrolną, jaką możemy spotkać np. w sądzie czy na lotnisku. Różnica polega na tym, że nasze urządzenia są wyposażone w specjalne dysze oraz fotokomórki. Gdy bramka wykryje ruch, te rozpylają delikatną mgiełkę ze środkiem do dezynfekcji. W ten sposób można łatwo i szybko zdezynfekować okrycia wierzchnie, ale także dłonie, buty czy wnoszone do budynku przedmioty. Powierzchnia, która podlega dezynfekcji, jest bez porównania większa, aniżeli w przypadku standardowego pojemnika z płynem do rąk. Bramka uruchamia się automatycznie, a zadaniem użytkownika jest po prostu wejście przez nią do pomieszczenia. Bezpośrednio po dezynfekcji, dana osoba może wykonywać typowe czynności, nie ma potrzeby odczekania kilku minut, aż środek zacznie działać. Z kolei bramka automatycznie przerwie dozowanie środka do dezynfekcji i przejdzie w tryb czuwania. 

Czy bramka do dezynfekcji jest bezpieczna?

Bramki dezynfekcyjne nie stanowią zagrożenia dla zdrowia i życia. Jako profesjonaliści z wieloletnim doświadczeniem rekomendujemy, aby w roli środka do dezynfekcji wykorzystać srebro koloidalne. Jest to bezbarwna i bezwonna substancja, która nie pozostawia żadnych śladów na odzieży czy skórze. Nie wywołuje także podrażnień błon śluzowych oraz wrażliwej skóry, co może mieć miejsce w przypadku środków na bazie alkoholu. Odzieży czy innych akcesoriów nie trzeba dodatkowo prać bądź czyścić po skorzystaniu z bramki. Co więcej, srebro koloidalne ma silne właściwości bakterio oraz grzybobójcze. Korzystanie z urządzeń do dezynfekcji zmniejsza ryzyko zakażenia się koronawirusem lub inną chorobą bakteryjną bądź wirusową. 

Zastosowanie bramki do dezynfekcji

Bramka do dezynfekcji może być stosowana zarówno w budynkach użyteczności publicznej, jak i w prywatnych zabudowaniach. Zwiększa poziom bezpieczeństwa klientów lokali gastronomicznych czy salonów kosmetycznych, a także ich pracowników. Dezynfekcja w dobie koronawirusa jest szczególnie istotna, dlatego nasze bramki świetnie sprawdzą się w urzędach, gdzie mimo możliwości załatwienia wielu spraw zdalnie, nadal panuje duże zatłoczenie. Warto zwrócić uwagę, że sprawy urzędowe załatwiają osobiście głównie osoby starsze, czyli znajdujące się w grupie podwyższonego ryzyka. Polecamy stosowanie naszych bramek szczególnie: 

  • w szpitalach; 
  • w szkołach, przedszkolach i żłobkach; 
  • w domach opieki i placówkach tego typu; 
  • na lotniskach, dworcach kolejowych i autobusowych; 
  • w obiektach sportowych (zarówno w przypadku zawodników, jak i kibiców); 
  • w biurowcach.

Bramki mogą być także wykorzystywane w sklepach wielkopowierzchniowych, zarówno w części magazynowej, jak i w halach sprzedażowych. Jak już wspomnieliśmy, pandemia zmieniła nasze postrzeganie znaczenia higieny w codziennych czynnościach. Dlatego jesteśmy przekonani, że z czasem korzystanie z naszych bramek stanie się standardem. 

Koszty użytkowania bramki

Bramki dezynfekujące są dostępne w różnych rozmiarach, a także modelach. Dzięki temu możesz wybrać  z naszej oferty taką bramkę, która będzie odpowiadała Twoim potrzebom sanitarnym i finansowym. Opracowaliśmy ekonomiczny sposób dozowania środka dezynfekującego, dlatego jeżeli będziesz przestrzegać naszych zaleceń, jedno uzupełnienie wystarczy na wiele dezynfekcji. Bramka jest także energooszczędna – największy pobór mocy następuje bowiem w momencie rozpylenia środka, czym z kolei steruje fotokomórka. Bramka nie wpłynie zatem w znaczący sposób na wysokość rachunków za energię elektryczną. 

Bramki dezynfekcyjne zostały stworzone z myślą o ochronie zdrowia podczas codziennych czynności. Dlatego staraliśmy się stworzyć jak najwięcej rozmiarów i modeli, dzięki czemu nasze bramki można dopasować do niemal każdego pomieszczenia. Są bezpieczne dla alergików oraz zwierząt, a także proste w obsłudze i konserwacji.