Wróć do dodatkowych usług

Remont i modernizacja maszyn górniczych

Nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają na bardziej skuteczną pracę, dlatego oferujemy modernizację maszyn górniczych zakupionych w Compensus. Wyprodukowane przez nas urządzenia również remontujemy, by pracowały bezawaryjnie i efektywnie. Usługi dotyczą spągoładowarek, wiertnic oraz wozów kotwiąco-wiercących Compensus. Modernizacja i remonty maszyn górniczych realizujemy w ramach własnego zaplecza remontowo-produkcyjnego. Zapraszamy do skorzystania z oferty!

Remonty maszyn górniczych

Nawet najlepsze maszyny górnicze, ze względu na intensywność eksploatacji oraz długi czas użytkowania, mogą ulec awarii, a także stracić swoją początkową efektywność, co jednocześnie obniża szybkość wykonywania prac w przedsiębiorstwie. Standardowym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest kupno nowego urządzenia lub remont maszyny. Druga opcja jest znacznie tańszym sposobem na przywrócenie pełnych możliwości urządzenia. Niektóre części z uwagi na intensywną eksploatację, zużywają się, dlatego nasi wykwalifikowani inżynierowie mogą wymienić je na nowe, dzięki czemu urządzenie dalej będzie działało skutecznie. Remonty maszyn górniczych odbywają się w oparciu o sporządzoną (w ramach produkcji urządzenia) dokumentację techniczną, dlatego można mieć pewność, że po usłudze produkt dalej będzie spełniał wszelkie wymagane normy.

Modernizacja maszyn górniczych

W przeciwieństwie do remontów, modernizacje maszyn górniczych mają na celu poprawę działania urządzenia w wybranych przez klienta aspektach. Może być to wymiana narzędzi, napędu czy ulepszenie produktu o nowoczesne rozwiązania technologiczne. Co istotne, modernizacja jest wykonywana na podstawie dokumentacji, która przed wdrożeniem prac trafia do certyfikowanej jednostki notyfikowanej celem zaopiniowania, dzięki czemu można mieć pewność, że maszyna będzie spełniała wymogi prawne.

Remonty i modernizacje wykonywane w trosce o komfort klienta

Remonty oraz modernizacje maszyn górniczych to usługi stanowiące alternatywę dla zakupu nowych urządzeń. Dokonanie mniejszych zmian pozwala zaoszczędzić pieniądze i jednocześnie dopasować właściwości produktu do własnych preferencji. Chętnie dowiemy się, czego potrzebujesz w zakresie posiadanych przez Ciebie maszyn górniczych, dlatego serdecznie zapraszamy do kontaktu. Udzielimy odpowiedzi i zaproponujemy wycenę planowanej inwestycji. Oczywiście na usługi remontowe oraz modernizacyjne udzielamy stosownej gwarancji.