Wróć do dodatkowych usług

Usługi spawalnicze

Oferujemy profesjonalne usługi spawalnicze obejmujące najbardziej skuteczne metody. Posiadamy odpowiednie kwalifikacje i profesjonalne narzędzia.

Jakie metody stosujemy?

MIG/ MAG

Usługi spawalnicze MIG – metoda dotyczy spawania, podczas którego jako gaz osłonowy wykorzystuje się gaz obojętny, taki jak np. hel.

Usługi spawalnicze MAG – metoda spawania, która od powyższej różni się zastosowaniem gazu aktywnego chemicznie, takiego jak CO2. 

To najpopularniejsza metoda spawania polegająca na wytwarzaniu łuku elektrycznego pomiędzy elektrodą topliwą oraz materiałem podlegającym obróbce. Łączenie elementów odbywa się więc dzięki topieniu podawanego na bieżąco drutu.

TIG 

Usługi spawalnicze TIG polegają na wytwarzaniu łuku elektrycznego, który w przeciwieństwie do powyższej metody, dotyczy nietopliwej elektrody wolframowej. Z tego powodu spawanie odbywa się poprzez wzajemne łączenie się elementów, a nie dodatkowego, topliwego materiału.

Dlaczego Compensus?

Zawsze staramy się dopasować do potrzeb klienta. Wykonujemy między innymi usługi spawalnicze dotyczące aluminium oraz metali kolorowych. Działamy w oparciu o przekazane nam rysunki techniczne. Wszystkie procesy odbywają się z uwzględnieniem rygorów bezpieczeństwa określonych w przepisach BHP. Korzystamy z wysokiej klasy urządzeń, które często podlegają konserwacji i wymianom na bardziej skuteczne i nowoczesne modele. Zatrudniamy wyłącznie doświadczonych specjalistów o odpowiednich kwalifikacjach. Z uwagi na wspomniane informacje jesteśmy w stanie sprostać najbardziej wygórowanym oczekiwaniom i skomplikowanym zleceniom.

Potwierdzeniem powyższego jest zadowolenie klientów, a także kwalifikacje uprawniające do prowadzenia prac spawalniczych – zarówno w przypadku wykonawstwa, jak i montażu oraz remontów konstrukcji stalowych klasy 1, 2 i 3 wykonanych ze stali konstrukcyjnych niestopowych, a także nisko- i wysokostopowych. Działamy zgodnie z normą PN-M-69008. 

Jesteśmy obecni na rynku już od ponad 20 lat. Skutecznie obsługujemy klientów polskich oraz zagranicznych. Jesteśmy elastyczni, dlatego do każdego zlecenia podchodzimy w sposób indywidualny. Jeśli sytuacja tego wymaga, oferujemy także profesjonalne doradztwo oraz innego rodzaju usługi. 

Usługi spawalnicze – Bytom 

Usługi spawalnicze realizujemy w naszej siedzibie w Bytomiu. Jeśli istnieje taka potrzeba, możemy podjąć się zleceń w ustalonym wcześniej miejscu. Serdecznie zapraszamy do współpracy!