Wróć do dodatkowych usług

Wypalanie plazmowe i gazowe blach

Poza produkcją wysokiej jakości maszyn stosowanych w górnictwie podziemnym proponujemy szereg usług dotyczących obrabiania różnego rodzaju metali. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wypalania plazmowego i gazowego blach. Korzystamy z nowoczesnych urządzeń CNC, czyli sterowanych komputerowo. Zaawansowana technologia pozwala na wysoką dokładność obróbki oraz powtarzalność. Jednocześnie wykorzystywane przez nas maszyny działają bardzo szybko, dlatego jesteśmy w stanie podjąć się wysoce skomplikowanych i sporych zleceń. 

Wypalanie gazowe blach CNC

Wypalanie gazowe blach wymaga rozgrzania powierzchni materiału podlegającego obróbce do temperatury zapłonu. Następnie w obszar prac zostaje dostarczony tlen, który prowadzi do utlenienia, jednocześnie wydmuchując z powstałej szczeliny płynny metal. W momencie dotarcia do dolnej krawędzi blachy i przedmuchiwania szczeliny, warstwa zostaje rozgrzana, doprowadzona do temperatury zapłonu oraz przecięta.

Wypalanie gazowe CNC pozwala na przecinanie blach o sporej grubości – nawet do 200 mm. Wykorzystywane przez nas technologie ograniczają zużycie materiału.

Parametry wypalania gazowego blach:

  • maksymalna głębokość cięcia: 200 mm,
  • rozmiar stołu roboczego: 6000 x 6000 mm,
  • materiał: stal konstrukcyjna i kotłowa.

Wypalanie plazmowe blach CNC

Wypalanie plazmowe blach polega na wytworzeniu skoncentrowanego łuku między elektrodą a obrabianym materiałem. Łuk plazmowy posiada silną energię kinetyczną, która w kontrolowanych warunkach jest dostosowywana do rodzaju i grubości przecinanego materiału. Wypalanie plazmowe CNC wyróżnia się szybkością, dlatego w wielu przypadkach pozwala na bardziej efektywną pracę niż w przypadku cięcia tlenowego. Metoda umożliwia wypalanie detali o dowolnym kształcie. W przeciwieństwie do wcześniej wspomnianej metody, wypalanie plazmowe blach jest możliwe do grubości  12 mm. W tym przypadku również ograniczamy zużycie obrabianego materiału.

Parametry plazmowego wypalania blach:

  • maksymalna głębokość cięcia: 12 mm,
  • rozmiar stołu roboczego: 2500 x 6000 mm,
  • materiał: stal konstrukcyjna i nierdzewna.

Profesjonalne wypalanie plazmowe i gazowe blach

Nasi pracownicy od lat wykonują opisaną obróbkę. Wykorzystywane maszyny służą także do produkcji naszych urządzeń górniczych, dlatego inżynierowie doskonale wiedzą, w jaki sposób z nich korzystać. Współpracujemy z wieloma przedsiębiorstwami i zapewniamy profesjonalny materiały. W razie pytań prosimy o kontakt.