Wróć do powłok polimocznikowych

Zabezpieczenie antykorozyjne zbiorników stalowych

Powłoki polimocznikowe są wodoodpornymi i natychmiast utwardzanymi ochronnymi powłokami do wielu powierzchni, takich jak beton, stal, bitum czy drewno. Powłoka polimocznikowa jest odporna na ścieranie, uderzenia i inne uszkodzenia mechaniczne. Polimocznik ma doskonałą przyczepność do metalu i betonu. Tego rodzaju powłoka jest również antypoślizgowa i wygłuszająca. Polimocznik tworzy bezszwową wodoodporną folię, która zapewnia niezrównaną ochronę powierzchni pod powłoką. Jest również wysoce odporny na korozję i chemikalia.

Zabezpieczenie antykorozyjne zbiorników stalowych

Powłoki polimocznikowe do powierzchni stalowych są przyjazne dla środowiska i zapewniają szybkowiążącą powłokę ochronną. Łatwe do natryskiwania, mocne i trwałe systemy powłok stalowych mają znaczną przewagę nad farbami i innymi materiałami. Ochronne powłoki stalowe polimocznikowe mogą być wykorzystywane jako zabezpieczenie antykorozyjne zbiorników stalowych, w tym na przykład jako wykładzina wewnętrzna zbiorników wody lub powłoka chroniąca przed szkodliwym działaniem zewnętrznych czynników atmosferycznych.

Powłoki polimocznikowe umożliwiają skuteczne odizolowanie zbiornika od gruntu. Rozwiązanie to eliminuje problemy związane z korozją dzięki utrzymywaniu zbiornika z dala od działających czynników, np. gromadzącej się wilgoci pomiędzy dnem zbiornika a podłożem, na którym się on znajduje. Jeżeli zbierze się woda, a nie byłoby zastosowane żadne zabezpieczenie antykorozyjne zbiorników stalowych, prawdopodobnie wystąpiłaby korozja, powodując dużo krótszą ich żywotność. Jeżeli zbiornik jest osadzony na gruncie, to dobrej jakości powłoka polimocznikowa jest najlepszą długoterminową metodą ochrony przed korozją.