Wróć do powłok polimocznikowych

Zabezpieczenie basenów

Czemu służy hydroizolacja?

Jeśli jesteś właścicielem basenu lub zamierzasz go zbudować, to jedną z najważniejszych rzeczy, o których musisz pamiętać, jest zabezpieczenie basenu. Jego stan w dużej mierze uzależniony jest od hydroizolacji, której zadaniem jest ochrona powierzchni przed negatywnymi skutkami działania wody i wilgoci oraz zachowanie szczelności. W przypadku basenów rola hydroizolacji jest więc ogromna.

Różne metody zabezpieczenia zbiornika

Stosuje się różne zabezpieczenie basenów. Hydroizolacja basenów wykonywana jest za pomocą płytek, wykładzin PCV, mozaiki czy też farb basenowych. W każdym przypadku istotne jest to, by materiały wykorzystywane do zabezpieczenia zbiornika były wysokiej jakości.

Polimocznik – wytrzymały i bezpieczny dla środowiska

Już od kilku dekad jednym z najpopularniejszych sposobów jest zabezpieczenie basenów powłoką polimocznikową. Ma ona wysokie parametry hydroizolacyjne i jest wytrzymała. Jest też odporna na warunki atmosferyczne, działanie substancji chemicznych i uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowymi zaletami tego rozwiązania jest to, że powłoka polimocznikowa jest elastyczna i bezpieczna dla środowiska. Zabezpieczenie basenów tą metodą chroni przed tworzeniem się nieszczelności i pęknięciami na powierzchni.

Mając basen, warto też zadbać, aby jego powierzchnia nie była śliska. Tutaj również zabezpieczenie basenów powłoką polimocznikową może okazać się pomocne. Wybierając odpowiedni sposób nałożenia powłoki, powierzchnia basenu może być chropowata. Hydroizolacja basenów polimocznikiem to szybka metoda, która ma wiele zalet. Warto też nadmienić, że odpowiednie zabezpieczenie gwarantuje już cienka warstwa powłoki.